` Chcieć się razem zestarzeć jest jedynym dowodem wielkiej miłości.

piątek, 20 lutego 2015

Kiedyś blisko, teraz sobie obcy ludzie.W dzisiejszych czasach można spotkać wiele osób, które myślą, że mają przy sobie prawdziwego przyjaciela. Ja również tak myślałam do pewnego momentu, w którym zmieniłam zupełnie swoje zdanie. Uważam, że nie istnieje prawdziwa przyjaźń. Dlaczego ? To proste. Teraz ludźmi kieruje fałsz i kłamstwo. Ostatnio nawet byłam świadkiem, jak jedna przyjaciółka obgadywała drugą, używając przy tym bardzo brzydkich i wulgarnych określeń, a zaraz potem rozmawiała z nią jakby nigdy nic się nie stało. Czy tak zachowuje się prawdziwa przyjaciółka ? Nie sądzę.. Tego typu zachowania najczęściej spotyka się w towarzystwie płci żeńskiej, ponieważ kobiety są  skłonne do plotkowania. Nigdy nie słyszałam, żeby któryś z moich kolegów mówił źle o swoim przyjacielu. 
Na czym więc polega przyjaźń ? Przede wszystkim na wzajemnym wsparciu, na akceptowaniu swoich wad. Żadna byle kłótnia nie powinna zniszczyć prawdziwej przyjaźni. Zdarza się, że przyjaźnie rozpadają się również z powodów nieuzasadnionych. Jedna z osób bez podania jakiegokolwiek powodu tak po prostu odchodzi. Chyba większości się coś takiego zdarzyło w życiu. Spotkania z takimi osobami wyglądają tak, że mijamy ich po prostu bez słowa. To głupie..
Czemu ludzie są tacy dwulicowi ? Już tyle się nasłuchałam o tym. To tak, jakby posiadali maski, które w zależności od towarzystwa i sytuacji zakładają na twarz. Ludzie inaczej zachowują się w gronie najbliższych, w szkole, w domu, a przede wszystkim kiedy są na osobności. 

Ogólnie rzecz biorąc nie rozmawiam już nawet z osobami, które nie wykazują jakiejkolwiek chęci konwersacji. Nie zasługują na to, żebym się otworzyła przed nimi. Teraz jestem już bardzo ostrożna.